Красиві місця Розточчя

in QUAClast month

розточчя 1.jpg

Нещодавно зайшов до знайомої, яка живе неподалік від мене. Вона будує будинок, як і я, наші будови знаходяться приблизно на однакових стадіях будівництва. Щось я вже зробив, а вона лише про це думає, щось у неї вже є, а я ще цього не робив. От наприклад, електрику вона вже в домі провела, а я якраз збираюся. Власне я зайшов, щоб взяти номер телефону електрика, і трохи порозпитувати про це. Хоробра вона жінка, мушу сказати, бо прожила зиму в хаті без опалення (вона вже там живе, бо не має іншого вибору), маючи лише електричний обігрівач. Морози ж були немалі в лютому. Власне, коли я прийшов, то вдень було тепло і вечір теж залишався доволі теплим, то ж надворі було тепліше, ніж в хаті 🙁.

Але власне моя розповідь не про це. З її подвір'я відкривається просто розкішний краєвиди на долину внизу і лісисті пагорби за нею. Власне, в мене також дуже гарне місце, але там просто казка. Я якраз взяв і з собою фотоапарат, то ж трохи пофотографував, хоча, звісно, було б краще, якби я туди вдень потрапив, бо вже сутеніло, то є вся краса поволі ховалася в тінь.

розточчя 2.jpg

розточчя 3.jpg

розточчя 4.jpg

Так, ось ці лісисті пагорби належать до геологічної формації Розточчя - порівняно вузької горбистої смуги, що починається у Львові, тягнеться через Брюховичі, Волю Гамулецьку, Гряду, Бірки, Рокитне і т. д., в напрямку до Рави-Руської і українсько-польського кордону. Ця гряда продовжується в Польщі і тягнеться там до Томашова, Щебрешина і Красника.

Чому така назва - Розточчя? Все дуже просто - вода, яка стікає з протилежних схилів цього горбистого пасма, потрапляє у водні системи двох різних морів - Чорного та Балтійського. Ну, знаєте, як воно працює? Спочатку вода стікає з вершини пагорбів у річки та маленькі потічки, які течуть прокладеним руслом, поступово зливаючись у більш потічки. Ці більші потічки зливаються докупи, утворюючи річку. Річка більшає, стає повноводною, приймаючи у себе води бічних річок, які в неї впадають, і врешті-решт впадає в море.

Біля підніжжя пагорбів на фото тече річка Млинівка. Я вирішив дослідити по карті куди-врешті решт потрапляють її води. Я простежив її шлях до того місця, де вона впадає в Західний Буг. А далі вже все зрозуміло - Західний Буг є притоком Вісли, яка несе свої води до Балтійського моря. То ж, теоретично, якщо кинути пляшку з листом у нашу річечку, вона колись теоретично може опинитися у холодних водах північного Балтійського моря. Але на практиці малоймовірно, бо перед тим як потрапити до повноводного Західного Бугу Млинівка проходить через систему ставків та водосховищ.

розточчя 5.jpg

розточчя 6.jpg

розточчя 7.jpg

Якось прийду сюди ще у сонячний день, навесні, коли зазеленіє ліс, думаю, тут буде ще гарніше, то ж зроблю ще трохи фотографій 😊.