Кордони в свідомості, а не в природі

in Team Ukraine8 months ago

377334_10150413347037268_1421998782_n.jpg
Божевілля сучасного світу і "кордони, котрі в свідомості, а не в природі".

Міжнародні інформагенства повідомляють, що влада китайського Тібету розпорядилась відправити спеціальну експедицію на вершину Евересту, щоб вони там... встановили розділову лінію, провели кордон між китайською і непальською частиною цієї вершини.

На горі, звісно, ніяких кордонів бути не може, і взагалі, сама вершина Евересту така маленька, що на ній не вміститься багато людей водночас (витратити 50к баксів і ризикувати життям, щоб піднятись на щось, не більше за обідній стіл, абідно, да?). Чим і як можна цей уявний кордон маркувати на замерзлій воді, чим по суті і є весь ландшафт вершини найвищої точки нашої планети? Поліетиленовою стрічкою, балончиком фарби, вирваними сторінками з цитатника товариша Мао? Бухту мотузки притягнути і забити льодобурами? Виглядає як абсурд, але це все на повному серйозі пишуть, посилаючись на офіційне джерело.

Навіщо це все придумали? Заради безпеки! Чого бояться китайські чиновники, гірської хвороби, сліпоти, лавин, падіння з висоти, непальських терористів, жадібних організаторів комерційних сходжень? Ні, парампарапам - ковіду!

"Кордон" на вершині Евересту спробують позначити, щоб уникнути контактів між альпіністами з китайського і непальського боку. Бо страшна загроза в одній країні є, в іншій нема. Так і уявляється - останні метри до вершини, повзеш ледь-ледь, ззаду шерпа з балонами в руках над тобою підсміюється і підганяє - давай-давай, містер, ще трішки, піднажми, а то доведеться повертатись і твої заплачені гроші пропадуть нафіг, наступного року приїжджай ще раз, продавши ще одну твою київську квартиру. А з боку вершини зненацька: ееей! Куди прешся! Тут починається Китай, анікроку більше! І взагалі, масочку-то одягни! Ні, не цю, киснева маска не годиться, негайно знімай. Ось цю, пожмакану з твоєї кишені. І руки облий антисептиком. Яке там холодно? В моргу буде холодніше! Що, важко дихати? Ага, значить ти захворів, негайно відійди, а то стріляти буду!

Збережу собі цю новину і показуватиму нащадкам (якщо вони будуть). Ну не повірять, що таке було насправді, і ми жили в цьому неймовірному світі-2021. А ще, скидуватиму у відповідь на закиди, чому ти скептик, коли ... (трапляються нещастя біблейського масштабу). Ось тому і скептик, бо навколо абсурд і божевілля. Або всі навколо нормальні, а я один божевільний. Енівей, мій мозок працює не на тій хвилі, на якій ось це все.

Фото зроблено мною в 2011 році із вершини Гокіо Рі - маленького пагорба (по гімалайським масштабам), з якого видно весь великий гімалайський хребет. Подивитись на Еверест - набагато дешевше, ніж піднятись, теж треба перміт, але його вартість у двозначній сумі, а не п'ятизначній 🙂. Неймовірно хочу знову побувати в Непалі і глянути на ці гори, знову побачити Еверест (фейковий китайський "кордон" мабуть навіть у бінокль не розгледіти). В попередній версії світу знав би, що для цього потрібно лише назбирати грошей. В цій - уже не знаю. Навіть якщо будуть гроші, Непал також лихоманить, ще більше, ніж мою психіку. Закривається, відкривається, знову закривається від світу...

Sort:  

Цікава розповідь, і як гарно ви спіймали світло :)

Хроніки божевілля, що скажеш🙈
Фото неймовірне😍

Так, це дійсно дуже схоже на класичне маячення. Цікаво, чи прохотять тамдешні чиновники психіатричний огляд?