Підбірка книг про Голодомор 📚 День пам'яті жертв Голодомору 32-33 років

in Team Ukraine2 months ago

🇺🇦 Сьогодні в Україні відзначають День пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років. В честь цього дня підготувала добірку книг про Голодомор, які варто прочитати тим, хто цікавиться історією, небайдужий до цієї трагедії та не проти серйозної літератури. 📚

Підбірка книг.jpg

Джерело Джерело Джерело Джерело Джерело

"Марія" Улас Самчук

Вважається першим художнім твором про Голодомор. В основу твору Уласа Самчука лягли власні спогади та свідчення очевидців. У творі розкривається жорстока правда про штучний голод, спрямований на знищення українців. Марія - це головна героїня твору, 70-річна жінка, що застала страшний голод разом із іншими українцями.

"Жовтий князь" Василь Барка

Роман, присвячений Голодомору, базується на спогадах автора та його родини про страшне лихо, а також свідченнях очевидців. Хто ж такий "жовтий князь"? Це символ демона зла, спустошення, болю та смерті. Головними героями твору є сім'я, в якій залишився живим лише один син. У сім'ї дуже гірка, болюча історія, але попри все вони залишаються людяними.

"Червоний голод. Війна Сталіна проти України" Енн Еплбом

Книга історика, журналістки і письменниці Енн Еплбом, яка заглибилась у питання Голодомору 1932-1933 років і присвятила цій темі своє дослідження. Для написання своєї роботи авторка використала численну кількість архівних документів, свідчень, листів тощо. Цікаво дізнатися, якого висновку дійде письменниця у книзі, але втім, все в принципі і так зрозуміло.

"Розколоте небо" Світлана Талан

Сучасна письменниця Світлана Талан у своїй книзі розповідає про страшні часи Голодомору на прикладі одного із сіл Луганщини. Та окрім жахливої реальності у її книзі знаходиться місце і для кохання.

Національна книга пам'яті жертв Голодомору 1932—1933 років в Україні

А це - найголовніша книга про Голодомор 1932-1933 років. Видана на замовлення Українського інституту національної пам'яті у 2008 році. Національна книга пам'яті жертв Голодомору 1932—1933 років в Україні складається із загальнонаціонального тому та 18 регіональних томів.

Читаємо, пам'ятаємо 🕯

Sort:  

І тут ми примудрилися в скандал влипнути 😥