"Психокібернетика", Максвелл Мольц. Книга | "Psycho-Cybernetics" book 📓

in Team Ukraine5 months ago

📓 Одним із подарунків собі на новий рік я обрала книгу "Психокібернетика", Максвелл Мольц, видавництво BookChef. Оригінальна назва "Psycho-Cybernetics: Updated and Expanded". Книга вийшла друком українською мовою в 2020 році. Її написав вчений, який за фахом є пластичним хірургом.

Термін "психокібернетика" він вигадав для позначення процесу перепрограмування свого життя за допомогою роботи з власним "Я". Як лікар, Мольц зустрічався з величезною кількістю пацієнтів, які навіть після проведення пластичних операцій вважали себе не гарними. Відчуття зниженої самооцінки вкорінене в людину, і незважаючи на проведені зовнішні зміни, нікуди не зникає. Автор зауважив, що негативно до себе ставляться мільйони людей, тому вирішив розробити певний план для того, щоб люди могли змінити себе.

Максвелл Мольц був одним із перших, хто 60 років тому почав говорити про явище "самодопомоги". Це зараз ми можемо зустріти сотні нових спікерів та авторів, які з того чи іншого ракурсу розжовують тему самодопомоги, віри в себе, програмування думок тощо. Але Мольц вважається першопрохідцем, тому й цікаво почитати цю тему такби мовити з "першоджерела". Хоч і до Мольца були обговорення іншими вченими, і в книзі автор їх вдало цитує.

Цитата від видавництва:

«Психокібернетика» належить до класики книг із особистісного розвитку. Викладений у цій книзі матеріал дає підґрунтя для усвідомлення того, що успіх і щастя залежать виключно від самої людини, зокрема створеного нею образу власного Я.

IMG_20220105_131222.jpg

Книга складається з 384 сторінок, 15 розділів.

IMG_20220105_132843.jpg

Тут крім теоретичної частини є практична: вправи, які розраховані на 21 та більше днів. Серед них: розслаблятися, налаштовуватися на позитив тощо. Тут також є сторінки для нотаток.

IMG_20220105_133325.jpg

Кому й навіщо читати

Книга буде цікавою й тим, хто давно цікавиться психологією, й новачкам, оскільки містить основні постулати «самодопомоги». У ній викладено теоретичну інформацію, котра пояснює процеси формування нових мисленнєвих навичок; подано методики фізичного та ментального розслаблення, які є основою для перепрограмування образу власного Я; наведено конкретні приклади людей, у тому числі відомих, котрі досягли успіху, застосовуючи психокібернетику.

Цитата з опису книги

Отже, продовжую читати світовий бестселер, читається легко і швидко.