Всі фото зроблено у гончарній майстерні "Лев і крук". Адреса: м. Київ, вул. Довженка, 3
Хочу розповісти про чудово місце, де я побувала сьогодні. І де відпочила душею на тілом😌 Ні, це не сауна, не паб і не масажний салон. А гончарна майстерня🙂
До сьогодні я була в гончарній майстерні лише раз. Але зовсім в іншій. Ходила туди, якщо чесно, замість візиту до психотератевта: щоб переключитись у морально нелегкий період життя, зайняти себе чимось. Нікого з друзів із собою не кликала: потрібні були тиша, самозанурення і спокій. Оскільки це була свого роду терапія, то і вироби вийшли відповідні: криві та абиякі. Я їх навіть не забрала після просушки.
Але цього разу все було інакше: я РЕАЛЬНО хотіла зробити крафтову красиву таріль чи блюдо, щоб користуватися вдома і їсти звідти красиво викладені страви. Покликала із собою подругу Аню (на фото нижче), а вона з радістю пішла.
Як ми обирали майстерню?
- Щоб не надто дорого.
- Щоб обов'язково була опція глазурування виробу (покриття шаром скла після випалу).
- Щоб не дуже далеко від наших жител (бо потім ще їхати забирати виріб).
Ідеально підійшла гончарна майстерня "Лев і крук", що знаходиться недалеко від станції метро Шулявська.
Шляхом переписки з адміністратором майстерні в вайбері ми вибрали зразки посуду, які можна створити за один майстер-клас. Ну, і які нам з Аньою сподобались.
Отже, я обрала втілювати блюдо у вигляді велетенського листка, подруга — тарілку у вигляді зрізу кавуна.
Наші вироби виготовлялись без гончарного круга: все за допомогою техніки ліплення.
Спершу ми розкатувати глину до товщини приблизно 6 мм. Щоб товщина вийшла однаковою, використовували напрявляючі для каталки: залізні планочки товщиною тих самих 6 мм. Процес був схожим на розкатування тіста для вареників.
Потім намічали форму звичайною дерев'яною шпажкою і вирізали стеком. Аня вирізала круг під трафарет, а я просто від руки.
Після вирізання ми загладжували поверхню і краї, піднімали бортики виробів, тоді я вирізала металевою петлею прожилки листка, а подруга навпаки: наліплювала елементи (насінини кавуна).
Завершальний етап: згладжування всього виробу вологою губкою.
Вироби ми заберемо через 2 тижні, бо їх спершу обпалять в печі, а потім покриють глазур'ю (і ще раз висушать).
А тепер просто світлини із майстерні — вироби, які привернули мою увагу.
Майстер-клас обійшовся нам в 350 гривень з людини + 100 гривень доплата за глазурування кожного виробу. Тривав майстер-клас трохи більше години (мав би бути годину, але нас ніхто не підганяв, та й людей в майстерні особливо не було).
Мені сподобалось, я, мабуть, піду ще. Хочу зробити кілька блюдечок. А потім чашку. А потім супну тарілку.