Мої "П'ять (сім) улюблених українських пісень"

in Team Ukraine5 days ago

Підтримуючи конкурс від @musicua, хочу поділитися своєю сімкою українських пісень часів Незалежності, та як вони вплинули на мою самоідентифікацію.
1 - Почну з далекого 1997 року.
В ті роки, на регіональних FM-ках, напевне 95% ефіру заповнювали російською популярною музикою та радянськими "вєчними" хітами.
Решта 5% були українські артисти, переважно з російськомовними піснями. Тому, на всьому цьому фоні, україномовна пісня "Вона" від гурту "Плач Єремії" прорізала весь цей масив і потрапила в самісіньке моє серце.


2 - Рік 2000. Пік розквіту україномовної популярної музики. Фестивалі "Рок-екзистенція", "Червона Рута", "Таврійські ігри" та Хіт-парад "Територія А" - піднімають на гору величезну кількість вже українських зірок. І чогось з тих часів пригадую одну з пісень Олександра Пономарьова "Чомусь так гірко плакала вона", та кліп з "Території А". Напевне, поєднання сильної лірики з оригінальним на той час відеорядом - справило незабутнє враження.

3 - Рік 2005. Ця колаборація розірвала всі тодішні шаблони поп-музики. Настільки вдало поєднати українську автентичну пісню з рок-музикою та хіп-хопом на вдалося нікому ні до, ні після цього альбому. Всі пісні альбому "ТАРТАК ГУЛЯЙГОРОД" були заслухані до дір, але виокремлю пісню "Чорноморець", як саму драйвову, і в якій було найменше Положинського і найбільше фолку від "Гуляйгороду".


4 - Ще одна пісня 2005 року "Хто наклав у бобік" від гурту "БУМБОКС". Теж була довгий час "на рипітє" в плей-листі. Але виокремлюю її через те, що саме гурт БУМБОКС в ті роки зробив найвдалішу спробу експансії на російський шоубізнесовий ринок. Але, на жаль, кон'юктура перемогла і наступні альбоми від БУМБОКСА стали російськомовні.

5 - Рік 2009. Джамала увірвалась в український шоубіз з першої пісні. Унікальний голос, неповторний музичний стиль і досі виокремлює її з усього масиву артистів. А від пісні "Верше, мій верше" - мурахи по тілу.

6 - Рік 2012. Гурт "Скрябін". Це один з небагатьох гуртів ровесників Незалежності на українській естраді, якому вдавалося підтримувати свою популярність все новими і новими хітами аж до трагічного для Кузьми 2015 року. Для себе виокремлю пісню "Мам". З роками все більше починаєш цінувати найдорожчих людей на світі - батьків, а тим більше коли їх втрачаєш. Ця пісня акумулює всі взаємопочуття батьків і дітей, і назавжди лишиться актуальною.

7 - Ну і завершу свій список 2019 роком і піснею "Там де ми є" гурту "АНТИТІЛА". Поважаю хлопців за їхню громадянську позицію та змістовні пісні.

P.S. При укладанні моїх улюблених пісень, довелося сильно профільтрувати, та відсіяти багато не менш вартісних і цікавих, але умови вимагають лаконічності. Тому, дякую всім, хто прочитав мій пост і прослухав пісні. В свою чергу, із задоволенням прочитаю і послухаю ваші улюблені пісні.

Sort:  

Серед цих пісень, Чорноморець мене найбільше зачепила. Сила! 💪
Якщо згадувати дев'яності роки, коли ми були асоціальні, та жили не вельми шляхетним життям, притаманним тім часам та молодому віку, то серед переважно російських пісень дійсно виділялася "Вона". І ще Ірину Білик слухали, знакові пісні були. Шкода, потім її не туди занесло. Записи тих часів:

Ти мій

Я розкажу

Альбом Тартака із ГуляйГород то була дійсно бомба

Як на мене, то з перелічених пісень "безсмертною" є Вона. Її виконує гурт "Плач Єремії" та Тарас Чубай, а написана вона поетом Костянтином Москальцем у 1989 році.