Час відмовитися від тютюну

in Team Ukraine19 days ago

31 травня Всесвітній день без тютюну.

Сьогодні я про це дізналася з допису мого улюбленого і авторитетного лікаря- дієтолога Oksana Skytalinska. Якщо ви зі мною в однодумцях з приводу здорового способу життя, то обов'язково її погугліть. Я слідкую за її діяльністю вже декілька років, вона , на відміну більшості лікарів, в темі нових досліджень з харчування, вона відвідувала і офлайн, і онлайн Всесвітні з'їзди anti age. Ну і сама показує здоровий приклад.

img_0.6064630485867539.jpg

Так що ж вона написала, ось..

"- Якби у тебе було багато часу на годиннику, що б ти зробив?

  • Перестав би стежити. Я можу сказати одне, будь у мене час - я не витрачав би його даремно.
    .
    Це цитати з фільму "Час", в якому найціннішою валютою є час життя: години, хвилини, секунди і роки -- ними рохраховуються за їжу, житло, їх крадуть. Щоб отримати більше часу, йдуть на хитрощі, грабунки і злочини. Боротьба кривава і безпощадна. Скупщики-багатії часу мають його безкінечно багато, а в бідних в запасі години і хвилини, які щодня потрібно заробляти.

Коли я дивлюся на тих, хто курить, ці люди мені здаються героями цього фільму, з точністю до навпаки: вони не цінують свій час і з легкістю його обмінюють.
Час свого життя вони обмінюють на .. дим.

Зробіть глибокий вдих. А тепер уявіть, як воно -- не мати змоги дихати?

Як воно -- вдихати, коли не вдихається, синіти і безперервно, безперервно кашляти, днями і тижнями, сидячи, не маючи змоги хоч трохи поспати і перепочити?
Смерть від раку легенів -- це смерть в неймовірних муках, але про це ні слова у красивих рекламних слоганах.

Так помирають курці. Кожні 10 секунд у світі.
Не господарями власного життя, не ковбоями з білосніжними усмішками, не крутими пацанами на крутих машинах, з безшабашним життям, не красивими, стильними, яскравими, модними, як обіцяє реклама, а харкаючими кров'ю безпомічними зболеними, виснаженими хворобою людьми під крапельницями. Без вишуканості, стильності та флірту, без квіткових ароматів і вуалі. Сумно, страшно і одиноко.

Щороку у світі відзначають Всесвітній день без тютюну.
Але курців, по-моєму, не стає менше. Як риба, що потрапила в сіті, так і курці стають здобиччю, потрапляючи на гачок залежності, розплачуючисЬ часом свого життя.
Стаючи жертвами цинічного, безжалісного і кривавого бізнесу.

Якщо Ви курите, киньте курити. Прямо сьогодні, поки ще є вихід і Ви можете дихати. ВАМ ВСЕ ПІД СИЛУ!

PS. І остнній аргумент -- подумайте про свою країну: скільки прекрасних, розумних, талановитих, підприємливих, творчих, сміливих людей вона втрачає. Не будьте серед них.
Живіть свої весни, радійте небу і сонцю, вдихайте на повні груди і час свого життя використайте з користю для цього світу."

Я в юності курила, але кинула, коли почала зустрічатися з чоловіком і зрозуміла, що все серйозно. Мені було дуже важко, я спеціально виходила на роботу раніше і йшла пішки 40 хв до іншої маршрутки, бо тоді я була запихана і бажання закурити відпадало. Поверталася назад аналогічно. Так, я заїдала бажання закурити, але розуміла, що так треба зараз. Набрала до 5 кг. Проте через місяці 2 я відчула, що тяга зникла, а дим цигарок тільки викликає огиду. Тільки тоді я взялась за харчування і спорт, щоб повернути свою вагу.

Через місяців вісім я була на корпоративі і вирішила з кавою покурити, а організм мені за це влаштував зустріч з унітазом і головокружіння ✌Ну і все, я зрозуміла, що нам з цигарками не по дорозі, навіть інколи. Чого і вам бажаю 😉