Фріда Кало - біль у мистецтві

in Team Ukraine13 days ago

Фріда Кало де Рівера народилася 6 липня 1907 року - померла 13 липня 1954 - знаменита мексиканська художниця першої половини XX століття, яка увійшла в історію живопису завдяки автопортретам і картинам, виконаним в дусі примітивізму . Великий вплив на творчість Фріди Кало надали народне мистецтво Мексики і культура індіанських племен.

img_0.3169853680707417.jpg

Біографія Фріди - низка зльотів і нищівних падінь - невіддільна від її творів. Фріда Кало. Фріда Кало все життя немов змагалася зі смертю. Іноді їй вдавалося вирватися вперед, іноді вона безнадійно відставала.

Величезна популярність багато в чому обумовлена драматичною долею художниці , відображеної в талановитих, правдивих роботах.

Художниця побачила світ 6 липня 1907 го в Мехіко, в яскраво-блакитному будинку під назвою «La Casa Azul» (зараз там знаходиться музей її пам'яті). Через багато років вона замінить рік свого народження на 1910-й в честь Мексиканської революції 1910-1917 рр. Її мати-мексиканка мала індіанські корені.

У дитинстві дівчинка стала жертвою поліомієліту. Недуга висушив праву ногу дівчинки і «нагородив» кульгавістю, але при цьому загартував характер. І не дарма: справжнє нещастя чекало попереду.

У 15 років Фріда надійшла в місцеву підготовчу школу для вивчення медицини. Вона користувалася авторитетом серед учнів, їй було властиво незалежне, навіть епатажну поведінку. У цьому навчальному закладі дівчина зустрілася зі своїм майбутнім чоловіком, живописцем-монументалістом Дієго Рівера (Diego de la Rivera), і придбала вірних друзів. Фріда Кало.

У вересні 1925-го автобус з 18-річною Фрідою потрапив у страшну аварію. Величезний залізний прут наскрізь проколов її живіт, пошкодивши репродуктивні органи. Можливість мати дітей була назавжди втрачена. Численні переломи все життя відгукувалися жахливою болем в кожній клітинці тіла. Лікарі дивом витягли її з того світу, цілий рік дівчина була прикута до ліжка. Згодом їй доведеться перенести ще десятки операцій..

img_0.6311822232619236.jpg

У листопаді 1926 го батько Фріди приніс пензлі, фарби і сконструював підрамник, на якому можна було малювати лежачи. Над ліжком помістили дзеркало. Пробою пера став « Автопортрет в оксамитовій сукні»..

img_0.8260235637741711.jpg

Всі картини «лікарняного періоду» написані дрібними мазками, і можна тільки припускати, яких зусиль вони коштували Фріді. Жах, відчай, страх дівчина випліскувала на полотно. Ранні роботи відрізняються дивовижною безпосередністю сприйняття: вони жорсткі, пекучі - це біль в чистому вигляді.

Вона була сильною. І завдяки цьому залишилась жити вічно у своїх роботах, надихаючи інших..

Sort:  

Your content has been voted as a part of Encouragement program. Keep up the good work!

Use Ecency daily to boost your growth on platform!

Support Ecency
Vote for Proposal
Delegate HP and earn more