Juancho E Yrausquin Airport

in Team Ukraine16 days ago

Чогось мені сьогодні стало цікаво яка найкоротша злітно - посадкова смуга в світі. Це виявився аеропорт Хуанчо Е. Іраскіна - аеропорт на голландському карибському острові Саба. І ось що я нарила про нього і про сам острів..

img_0.8607159391572218.jpg

"У 1963р мешканці Саби побудували Аеропорт Хуанчо Е. Іраскіна. Ця 400-метрова посадочна смуга вважається найкоротшою комерційною злітно-посадковою смугою у світі. Тільки підготовлені пілоти, які літають малими КРАЛЬ авіалайнери, такі як Видра-близнюк та Островець Бріттен-Норман можуть там приземлитися, а також вертольоти.

Туризм

Зараз туристична індустрія більше сприяє економіці острова, ніж будь-який інший сектор. Щороку відвідують близько 25 000 відвідувачів. Саба має ряд корчм, готелів, орендованих котеджів та ресторанів. Саба відомий як "Незіпсована королева" Карибського моря.Саба особливо відомий своїми екотуризм, маючи винятковий Підводне плавання, скелелазіння і піші прогулянки.

Аеропорт Хуанчо Е. Іраскіна пропонує рейси до та з найближчих островів Сен-Маартен і Святого Євстатія. Є також поромне сполучення з Сен-Маартен; поромні катери "Dawn II ~ The Saba Ferry" і "The Edge" обидва подорожують до Саби тричі на тиждень. Крім того, є кріплення для приватних човнів.

У водах Саби виявлено близько 150 видів риб.Основним залученням для дайверів є місця для пірнання на вершинах, де магма проштовхувалась морським дном, створюючи підводні вежі з вулканічних порід. Води навколо Саби були позначені як Національний морський парк Саба в 1987 році і підлягають державному регулюванню з метою збереження коралових рифів та іншого морського життя. Фонд збереження Саби діє гіпербарична камера у випадку надзвичайних ситуацій з дайвінгом - з 1991 року."

Класно там, я так зрозуміла, і причому якщо вижив при посадці то це вже пощастило. Це вам не няшна Туреччина😅

А якщо серйозно, то не наважилася бы я туди летіти, тільки паромчиком при нагоді.

Sort:  

До теми. А наші військові на вантажних літаках виконують посадку на кригу у Гренландії, доставляючи туди паливо та припаси для місцевих науковців та військових.

Ну, українці ж то найкрутіші ☝