Я емпат

in Team Ukraine19 days ago

Коли я навчалася в 7 класі, жила в невеликому містечку де кожна подія була відомою і в центрі міста можна було зустріти 50% знайомих.

img_0.21090589355357295.jpg

Одного дня після школи я прийшла до мами на роботу, ми вийшли в магазин і побачили похорон. Несли двох молодих хлопців, які заблукали в горах і замерзли.Я настільки переживала і уявляла цю подію, що ввечері мене почало трясти і піднялась температура. Без інших ознак хвороби. Ранком пройшла.Але тоді я ще не розуміла що це.

Зараз я вже розумію з чим маю справу, часто намагаюсь абстрагуватися, але не часто виходить.

Якщо у когось проблеми з близьких, то я приміряю на себе і їм співчуваю. Відповідно хоч у мене в той момент усе гуд, та я не спокійна и не щаслива .

Як саме емпати “дзеркалять” інших?

Вчені пояснюють емпатію дзеркальним принципом роботи мозку, а конкретно – гіпотезою perception-action (сприйняття і дії). Відповідно до цієї гіпотези, якщо ми спостерігаємо якусь дію або стан іншої людини, в нашому мозку збуджуються ті ж відділи, як якщо б ми відчували або діяли самі.

Тому для мене надзвичайно важливо, щоб в моєму оточенні у всіх усе було гаразд, від цього напряму залежить мій психологічний стан 👌