Недільний день 

in Team Ukraine2 months ago

Здавна неділя вважалась святим днем. День весіль. Існує приказка: - “Прийде така неділя, що і у нас буде весілля” (тобто прийдуть свято, щастя, радість). В народі неділя уособлювалась в образі гарної жінки, або дівчини красуні з золотим волоссям, якою опікується саме Сонце, тому, ще її називали Сонячною Панною. Через неї Бог велів людям у цей день не працювати (звідси і походження назви неділя - “не діло”). В одному з переказів свята Неділя ходить по лісі «всенька в крові», зустрічним вона оповідає, що це так її порізали-порубали ті, хто в неділю працює.
Християни цей день присвячували Богу. Тяжким гріхом вважалася праця у неділю. Не можна було рубати дрова (вважалося що поліно відрубане в недільний день може саме спалахнути через сім років), шити, мити, прати. Заборонялися розваги, спання допізна, навіть розчісувати волосся. На Західній Україні в цей день навіть не готували їжі, а їли пироги наварені напередодні.
Оскільки в неділю ходили до причастя, то вирушали до церкви не снідавши.

Oleksander_Murashko._Sunday_Quiet_Sadness_(1909) (1).jpg
Олександр Мурашко. "Неділя: Тихий смуток" (1909).

Sort:  

Congratulations @ua-ethnology! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s):

You received more than 1250 upvotes.
Your next target is to reach 1500 upvotes.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Check out the last post from @hivebuzz:

HiveFest⁶ Meetings Contest