Як українці пекли хліб. Частина 2 - Тісто

in Team Ukraine2 months ago

Перед випіканням хліба замішували тісто. Для цього використовували торішнє борошно, щоб не "пливло" тісто. Раніше тісто замішували на заквасці, яку господині часто передавали одна одній. Це були шматочки тіста, залишені від попередньої випічки. Їх обкатували у борошно та зберігали у глиняній макітрі.
На "підготовку" тіста йшло пару днів.
Все починалося з виготовлення “опари” (рідке або “підготовлене” тісто). Зранку в мисці або макітрі розтирали розміром з кулак шматок тіста, підливаючи потроху теплої води, доводячи його до густини (приблизна консистенція як на млинці). Ємкість з тістом лишали до наступного ранку в теплому місці. З наступного ранку в тісто додавалося ще борошно, вода та трохи цукру. Через кожну годину слід було “підбивати опару” – спеціальною ложкою проштрикувати тісто для забезпечення доступу кисню, який потрібен для розмноження кисломолочних бактерій. Цю процедуру виконували до вечора. Далі вже сіялось борошно, в нього додавалась опара і замішувалось тісто для випічки. В залежності від рецепту в тісто могли додаватись яйця, молоко, олія, сіль, цукор. Після замісу тісто перекладали у велику макітру, накривали полотняним рушником і лишали в теплому місці до ранку. Вранці тісто знову вимішувалось до стану поки не починало відставати від рук та стінок макітри і на пару годин лишалося. Вже після цього тісто готове. Його ділили на порції та розкладали по формах для подальшого випікання. Пекти хліб можна було щодня, крім свят, п’ятниці та неділі, також в ці дні не сіяли борошно.

phoca_thumb_l_vin_bhania1.jpeg

фото з сайту spadok.org.ua

Sort:  

Congratulations @ua-ethnology! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s):

You got more than 50 replies.
Your next target is to reach 100 replies.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Check out the last post from @hivebuzz:

The new HiveFest⁶ attendee badge is waiting for you
Support the HiveBuzz project. Vote for our proposal!