Al Vesusio

in Team Ukraine3 months ago

Бувають кафе в провінційних містечках. Такі, куди хочеться повертатись.
Кафе "Джем", на вулиці Ольги Кобилянської, центральній пішохідній вулиці Чернівців. Колись, я бував там часто. Працював з ноутбука. Два кафе знаходяться впритул одне до одного: Джем і Вівальді. Я вибирав Джем, бо на їх терасі можна було палити. І саме це кафе відкрив італієць, хоча суто з назви йому б більше пасувало відкрити Вівальді.

Я часто його там бачив, думав можливо познайомитися? Було б з ким практикувати італійську. От іде мер-регіонал (типу мера, бо попереднього усунули), часи ще домайданні, підходить до нього, вітається. Перекинулись парою слів про футбол. Італійців в Чернівцях небагато, а власників піцерій - ще менше. Джем вже не існує, та і я рідко буваю в Чернівцях.

img_0.6374585679654429.jpg

Але якось я був проїздом та зупинився в готелі недалеко від Черемошу. Сам Черемош - колись був найвищою будівлею Чернівців, але вже в занедбаному стані. Я згадав, що там було якесь кафе. Уявляєте, моє здивування, коли я побачив там цього самого італійця. Цього разу я вже познайомився з Рокко і в нас знайшлось багато спільних тем. Хоча й спілкуватись доводиться на франко-італійському суржику, адже з часів "Джему" італійську я вчив лише трохи і то по книжкам і кіно.

З того часу піцерія Al Vesuvio входить в число моїх улюблених місць. Та про якість кухні, сервіс і обслуговування скаже краще велика кількість дорогих авто, які туди приїздять. Велика гарна тераса, смачні страви і шеф, який вклав в цей заклад душу і дуже багато часу проводить там.
Навіть скажу більше: тепер один з маршрутів в Карпати пролягає через Чернівці. Можна поїхати через Львів, але до Карпат зі Львову приблизно стільки ж як і з Чернівців. Для різноманіття, можна поїхати і так, щоб пообідати в Al Vesuvio.
Бувають кафе в провінційних містечках. І є люди, які створюють історію і сучасність цих міст.