Легенда та засновник українського спецназу.

in Team Ukrainelast year

123922313_1632152100303504_8465098129968232672_n.jpg

Пам'яті Ярослава Горошка.

Він був одним із тих, хто був готовий стріляти в м...лів, коли це ще не було мейнстрімом.
Єдиним офіцером спецназу ГРУ, який в Афганістані - не посмертно - став Героєм СРСР, був українець Ярослав Горошко (рятував групу іншого українця). Його дід воював в Армії УНР, а батько в УПА. "Герой Афгана" вступив в ОУН під псевдом "Вовк" і став батьком-засновником українського ГУР, відділів спецпризначення військової розвідки.
У націоналістичній тусовці гуляє легенда, якої немає у Вікіпедії... У серпні 1991 року героя СРСР Ярослава Горошка скерували до Львова - встановлювати владу ГКЧП. А він прийшов до Чорновола і сказав: "я з вами".
Кажуть, що коли він творив 10-й окремий загін спеціального призначення ГУР (Київ, острів Рибальський), то особисто проводив співбесіди з усіма кандидатами. І ключовим питанням було приблизно таке: "Коли почнеться війна з Росією, м...лів стріляти будеш?". І брав лиш тих, хто відповідав впевнено та ствердно.
Він був реальною загрозою для Москви і, очевидно, став першою жертвою гібридної війни. Чоловік, який тренував водолазів - нібито втопився в Дніпрі 8 червня 1994...
Ми досі про нього мало знаємо. Серед пластунів Львова був легкий шок, коли Курінь ч.109 ім. Ярослава Горошка вирішив назватись в честь героя СРСР)) Слава Україні!
Два його сини стали офіцерами
Із спогадів Андрія Куліша - "Свого часу Слава Горошко відповідав за охорону 10 ядерних переносних фугасів (т.зв. "ядерних чемоданів"). І, коли ті фугаси мали віддавати москві - зі своїми бійцями переховав їх! Віддати їх Славу умовив особисто Кравчук... А вбили Славу напередодні вирішення критичного питання з переділу Чорном.Флоту, бо його загін бойових пловців якраз мав виїхати на Крим... Я знав Славу особисто: жили в сусідніх кімнатах в гуртожитку на тодішній вул. Каменєва. Це був справжній український націоналіст найвищого гатунку! Непересічний був чоловік."
Іван Сута - "Дійсний член ОУН. Псевдо "Вовк". Заприсяжений в Тернополі у 1993 році. Присягу приймав Володимир Косик-"Борис Марченко". Друг Ярослав розробляв спец-матеріали для військового вишколу майбутнього "Тризуба" імені Бандери. (Тоді Проводом ОУН планувалася назва ДУН). Убитий спецназом ГРУ під час військового вишколу, в часи першої хвилі «зачистки» українських націоналістів (Зенон Красівський, о. Ярослав Лесів, Ярослав Горошко, Роман Купер...)".

Sort:  

Command accepted!

Thanks for posting via Aeneas.Blog
You have received ASH tokens! from yanboretskyi
Join our Discord Server for further updates!

Congratulations @yanboretskyi! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s):

You distributed more than 9000 upvotes.
Your next target is to reach 10000 upvotes.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Check out the last post from @hivebuzz:

PUD - PUH - PUM - It's all about to Power Up!
Christmas Challenge - 1000 Hive Power Delegation Winner
Support the HiveBuzz project. Vote for our proposal!